PlayEuromillions.com

Mega Millions игра онлајн - Euro Millions, USA Mega Millions, USA Powerballрезултати

Euro Millions   2021-05-14

06-16-18-29-38    6 - 11

>>> Play online


SuperEnalotto   2021-05-13

04-13-20-51-69-82

>>> Play online


USA Mega Millions   2021-05-11

07-08-20-36-39  22

>>> Play online


USA Powerball   2021-05-12

01-19-20-38-54  17

>>> Play online


Кои се најголемите лотарија Джакпот во светот?

За сите вас голема лотарија џекпот chasers таму јас сум сигурен дека често се поставува прашањето : што лотарии се предвидени најголемите враќање во смисла на една џекпот победа? Направи популарната американска лотарија : Megamillions , Powerball и SuperLotto Плус доведе на патот или има помал лотарија дека ги изненади сите со голем исплата ? Листа за лотарија дама  Една неодамнешна лотарија вести напис на www.playhugelottos.com наведени првите 24 џекпот победи на сите времиња од целиот свет . На листата нема да биде изненадување за лотарија дама таму како и сите од најголемите Джакпот од целиот свет може да се најде на сеопфатна листа. Американски забавните игри води на листата Врвот осум позиции на листата се окупирани од страна на две големи меѓудржавни лотарии од САД, Megamillions и Powerball ! Најголемата светот? Кликнете ОК annuitized џекпот некогаш победи беше $ 260.000.000 на Megamillions . Најголемата џекпот освои едно лице (не повеќе билет победи или синдикатот победи ) беше џекпот износ од 340 милиони долари на Powerball. Големи евра лотарија Джакпот  Најголем досега неамериканските џекпот победа беше извојувана на Euromillions 183.5 милиони ? . Наградата беше поделена меѓу три билети. Следниве многу блиску зад Euromillions е италијанската SuperEnaLotto со голем џекпот победа на 177.700.000 ? . Наградата беше за жал поделен меѓу седумдесет луѓе. Големи лотарија Джакпот носат до задниот Други земји и лотарии од кои се добиени големи лотарија Джакпот се Велика Британија Националната лотарија ( 42.000.000 џекпот ), Германската национална лотарија , 6 /55 ( најголемата награда Азија - 13 милиони ) Големиот Лото ( 37.600.000 ?) , Бразилскиот мега- Sena Лотарија (Јужна Америка ? најголемиот џекпот победа R $ 145,000,000 ?) и Австралиско- Оз Лото (AUS $ 106,000,000 ? делени од две лица). Купи лото билети и да ги преземат вашата шанса Читање на некои од горенаведените освојувањето лотарија џекпот количини чини нереален. На џекпот количини пркоси верување , но неверојатно е вистина ? вистински луѓе победи на овој вистински пари ! Што лотарија победниците врска со готовина по нивните големи џекпот лото победи е друга приказна , но едно е јасно , мора да биде во него да го победи.  Можете да бидете во неа со одење на www.playhugelottos.com и добивање на вашиот билети за многу од горенаведените лотарии како Megamillion , Powerball, SuperEnaLotto , Euromillions , Велика Британија Националната лотарија , Оз Лото и други големи џекпот лотарии како Ел Gordo , на Франција Loto , SuperLotto Плус и Австралиско- Powerball.  PlayHugeLottos.com ? ние се направи милионери !

Дали постои такво нешто како мала џекпот победа?

Некои лотарии живеат своите животи многу во центарот на вниманието ! Со око- поење Джакпот се darlings на лотарија меѓународната заедница. Неодолива џекпот големини  Тоа е тешко да се одолее на џекпот седи на 100 милиони евра, или како за американски супер-големина Megamillions џекпот на 300.000.000 $ ? Со такви масивни Джакпот на понуда тоа е малку чудно што овие игри на среќа се толку тешко да се игнорира .  Но, не сите лотарии може да биде Euromillions или Megamillions ! А некои лото се среќни никогаш да се биде Американец Powerball, SuperLotto Плус , па дури и еден италијански SuperEnaLotto ! Не најголемата , но секако доволно голема! Постојат некои " средна " претенденти за круната . Поблиску инспекција открие голем број на лотарии што никогаш не помине 100 милиони марка уште не често обезбедуваат сосема бројното количини во џекпот придонеси. Велика Британија Лотарија , всушност една од најпопуларните игри на среќа во светот со тоа е 6/49 формат, се искачи на 42 милиони фунти порано. Не е лошо на сите! И двајцата лотарии од Down Under во Австралија, Оз Лото и австралиски Powerball имаат и тивко стигна до некои многу значајни џекпот себе големини. Оз Лото со својот најголем џекпот досега седи на 68 милиони фунти и Австралиско- Powerball доаѓа во помалку со најголем снимен џекпот од 51 милиони фунти ! Се помали Джакпот полесно да се победи ? Значи, ако овие три лота се уште се прават големи бранови во центарот на вниманието, кои се помали, "камера срамежливо" лотарија? Оние содржина да се живее мирен живот во регионот на само неколку милиони фунти ? Ел Gordo лотарија ( Gordo де ла Primitiva ) Со почеток во минимален износ од 5.000.000 евра, Ел Gordo џекпот нема да запре тркалање над се додека не се освои ! Највисок џекпот освои досега е многу почитувана 25 милиони евра . Во прилог на наградата Джакпот постојат осум други нивоа на награди на располагање за да се победи во недела Ел Gordo привлече! Франција Loto Сепак на европскиот континент ние се пресели во Франција , каде што Франција Loto ( локално знаат како " Loto Француската ") е давање на играчи шанса да победи бројното суми на пари ! На Франција Loto Джакпот ќе започне на 2 милиони евра и ролни во текот на максимум 34 пати пред тоа мора да се победи. Најголемата џекпот победа досега беше 18 милиони евра! Значи тука имаме две лотарии што се многу големи во нивните локални земји, и се задоволни да ги споделите со другите поголеми лотарии крадат некои од меѓународните центарот на вниманието. Поканувајќи голем лотарија победа Вистината на курсот е дека додека некои лото може да биде прв на желба листи на повеќето луѓе, ако нешто помали и потивко се случи да се појавиш , никој не би се жалат! Всушност , мислам дека повеќето луѓе, всушност, може да го прослават ... за остатокот од својот живот!


Select language:

en   hu   cs   de   bg   tr   fr   ru   sl   sk   es   lt   hr   el   nl   

pt   ms   ro   uk   ka   ht   cs   sv   hi   lv   ru   eo   pl   ga   

id   zh   pt   is   yi   bg   de   nl   ro   gl   vi   ur   pa   az   

gu   ne   ar   mi   cy   ceb   ja   te   fa   mn   lo   ms   fr   km   

sq   la   kn   tl   el   sl   hu   hr   tr   ca   it   bn   mr   ta   

en   lt   sr   be   th   fi   mt   sk   no   es   mk   sw   ko   da   

ig   hy   

игра онлајн