PlayEuromillions.com

Mega Millions luaj online - Euro Millions, USA Mega Millions, USA Powerballrezultatet

Euro Millions   2021-05-14

06-16-18-29-38    6 - 11

>>> Play online


SuperEnalotto   2021-05-13

04-13-20-51-69-82

>>> Play online


USA Mega Millions   2021-05-11

07-08-20-36-39  22

>>> Play online


USA Powerball   2021-05-12

01-19-20-38-54  17

>>> Play online


Cilat janë më të mëdha jackpots llotari në botë ?

Për të gjithë ju e mëdha chasers çmim i parë llotari atje Unë jam i sigurt që ju shpesh keni pyetur veten pyetjen : cilat llotaritë kanë siguruar kthimin më të madh në drejtim të një fitore të vetme çmim i parë ? A shortet e njohura amerikane : Megamillions , Powerball dhe SuperLotto Plus udhëheqin rrugën apo e ka një llotari e vogël që i ka befasuar të gjithë me një pagim të madh ? Një listë për damë llotarisë  Një artikull i kohëve të fundit lajmeve në llotari www.playhugelottos.com rreshtoi Më 24 fiton çmim i parë të gjitha kohërave nga e gjithë bota . Lista nuk do të jetë një surprizë për të damë llotari atje si të gjithë jackpots më të mëdha nga e gjithë bota mund të gjenden në listë të plotë . Llotaritë amerikane krye të listës Top tetë pozicione në listë janë të zënë nga të dy llotaritë mëdha ndërshtetërore nga SHBA, Megamillions dhe Powerball ! Në botë s çmim i parë më i madh annuitized fituar ndonjëherë ishte 260.000.000 $ në Megamillions . Çmim i parë më i madh fituar nga një person ( pa biletë të shumta fiton ose sindikatë fiton ) ishte një sasi çmim i parë prej $ 340.000.000 ne Powerball . Big jackpots llotari Euro  Çmim i parë më i madhndonjëherë jo -SHBA fitues ishte 183.5 milionë ? Fitoi në EuroMillions . Çmimi u nda mes tre mbajtësit e biletave . Pas shumë afër prapa EuroMillions ështëSuperEnalotto italiane me një fitore masive çmim i parë prej 177.700.000 ? . Çmimi është ndarë për fat të keq në mes të shtatëdhjetë njerëz . Big jackpots llotari duke e çuar deri pasme Vende të tjera dhe llotaritë që kanë prodhuar jackpots llotari mëdha janëLottery Mbretërinë e Bashkuar Kombëtare ( 42 million çmim i parë ) ,Lotaria kombëtare gjermane ,6/55 ( çmimi më i madh i Azisë ? - 13 milionë ) Grand tombol ( 37.600.000 ? ) ,Brazilian mega - Sena Lottery ( R $ 145,000,000 ? Amerikën e Jugut ? s fitore e madhe çmim i parë) dheOz Lotto Australian ( AUS $ 106,000,000 ? ndahet nga dy njerëz ) . Blej bileta tombol dhe për të marrë shansin tuaj Leximi disa nga më lart fituese shumave çmim i parë llotari duket joreale . Shumat çmim i parë sfidojnë besimin , por çuditërisht është e vërtetë ? njerëz të vërtetë të fituar këtë të holla të vërtetë ! Çfarë fituesit e llotarisë të bëjë me të holla , pasi çmim i parë i madh i tyre lotari fiton është një tjetër histori , por një gjë është e qartë , ju duhet të jetë në atë për të fituar atë .  Ju mund të jetë në të duke shkuar në www.playhugelottos.com dhe për të gjetur biletat tuaja për shumë nga llotaritë e mësipërme si Megamillion , Powerball , SuperEnalotto , EuroMillions , Lotaria Mbretërinë e Bashkuar Kombëtare , Oz Lotto dhe llotarive të tjera të mëdha çmim i parë si El Gordo , Franca Loto , SuperLotto Plus dhePowerball Australian .  PlayHugeLottos.com ? ne kemi bërë milionerë !

A ka një gjë të tillë si një fitore të vogël çmim i parë ?

Disa llotaritë jetojnë jetën e tyre shumë në qendër të vëmendjes ! Me sy- lotim jackpots ata janë idhujt e bashkësisë ndërkombëtare e shortit. Madhësive papërmbajtshëm çmim i parë  Është e vështirë për t'i rezistuar një çmim i parë të ulur në 100 milion euro , ose si në lidhje me një amerikan Megamillions super - sized çmim i parë prej 300 milionë dollarësh ? Me jackpots të tilla masive në ofertë është pak çudi që këto llotaritë janë aq të vështirë të injorojnë .  Por jo të gjithë llotaritë mund të jetë një Euromillions ose një Megamillions ! Dhe disa tombol -së janë të lumtur që kurrë të jetë një Powerball amerikan , SuperLotto Plus apo edhe një SuperEnalotto italiane ! Jomë i madh , por sigurisht mjaft e madhe ! Ka disa pretendentët " mesme " për kurorën . Inspektimi Closer zbulojë një numër të llotarive që kurrë nuk kalojnë shenjën e të 100 milion ende e shpesh të sigurojë sasi mjaft të konsiderueshme në ofertat çmim i parë . Lottery Mbretërinë e Bashkuar , në fakt një nga lotari më popullore në botë me ajo e 6/49 format , u rrit në 42 milionë paund para . Jo i keq në të gjitha! Dhe të dy llotaritë nga Down Under në Australi , The Oz Lotto dhe Powerball Australian kanë arritur të dy në heshtje disa çmim i parë shumë i rëndësishëm madhësive veten e tyre . Oz Lotto me çmim i parë e saj më të madh deri më tani ulur në 68 million paund dhePowerball Australian i ardhur në pak më pak me një të regjistruar çmim i parë më i madh i 51 milione paund ! A janë jackpots më të vogla më të lehtë për të fituar ? Pra , në qoftë se këto tri llotaritë janë ende bërë valë të mëdha në qendër të vëmendjes , që janë më të vogla , ' kamera trembur " llotaritë e ? Ato përmbajtje për të jetuar një jetë të qetë në rajonin e vetëm disa milion paund ? Llotaria El Gordo ( Gordo de la Primitiva ) Duke filluar me një sasi minimale prej 5 milionë euro ,çmim i parë El Gordo nuk do të ndalet kodrina -mbi derisa të fituar ! Çmim i parë më i lartë fituar deri më sot është një shumë të respektuar 25 milionë euro . Përveç çmimit Jackpot ka tetë nivelet e tjera të çmimeve në dispozicion që duhen fituar dhe në të dielën e El Gordo barazim ! Franca Loto Ende në kontinentin evropian ne shkojmë në Francë ku Franca Loto ( e di në vend si ' Loto Francaise " ) është duke i dhënë mundësi lojtarëve për të fituar shuma të konsiderueshme të parave të gatshme ! Franca Loto Jackpotdo të fillojë në 2 milion Euro dhe rrotullon mbi një maksimum prej 34 herë para se ai ka për të fituar . Fitojë më i madh çmim i parë deri tani ka qenë 18 milionë euro ! Pra, këtu kemi dy shortet që janë shumë të mëdha në vendet e tyre lokale , dhe janë të kënaqur për të le të llotaritë e tjera të mëdha të vjedhin disa nga qendër të vëmendjes ndërkombëtare . Duke ftuar një fitore të madhe llotari E vërteta sigurisht është se ndërsa tombol i caktuar mund të jetë i pari në listat e dëshirave të shumicës së njerëzve , nëse diçka më të vogël dhe të qetë ndodhur shfaqen , askush nuk do të ankohen ! Në fakt , unë mendoj se shumica e njerëzve mund të festojnë në të vërtetë ... për pjesën tjetër të jetës së tyre !


Select language:

en   hu   cs   de   bg   tr   fr   ru   sl   sk   es   lt   hr   el   nl   

pt   ms   ro   uk   ka   ht   cs   sv   hi   lv   ru   eo   pl   ga   

id   zh   pt   is   yi   bg   de   nl   ro   gl   vi   ur   pa   az   

gu   ne   ar   mi   cy   ceb   ja   te   fa   mn   lo   ms   fr   km   

sq   la   kn   tl   el   sl   hu   hr   tr   ca   it   bn   mr   ta   

en   lt   sr   be   th   fi   mt   sk   no   es   mk   sw   ko   da   

ig   hy   

luaj online